fbpx

Gyomorégésnek a nyelőcsőben tapasztalható kellemetlen savas érzést nevezzük. Mindannyian megtapasztaltuk már, legtöbbször nem megfelelő mennyiségű  vagy összetételű étel elfogyasztása után. Mi segíthet legyőzni ezt a kellemetlen problémát? Létezik hatásos természetes megoldás a gyomorégésre?

 

A gyomorégés okai 


gyomorégés
A gyomorégést a  gyomor és a nyelőcső között elhelyezkedő körkörös záróizom nem megfelelő működése okozza. A záróizom gyengesége miatt a gyomorsav a gyomorból a nyelőcsőbe áramlik vissza. A gyomorsav böfögést, kellemetlen, égető érzést, fájdalmat vagy savas érzést okoz a toroban és a szájüregben. A gyomorégés legfőbb oka a rossz táplálkozásban rejlik.

Elsősorban akkor jelentkezik, ha nagy mennyiségű rántott, túl zsíros vagy fűszeres ételt fogyasztunk. A gyomorégés kiváltó okai közé tartozik még a nagy mennyiségű kávé fogyasztás, illetve a koffein- és alkoholtartalmú italok fogyasztása is. A gyomorégést stressz és túlsúly is okozhatja. A gyomorégést kiválthatja még örökletes hajlam is.

Gyomorégés terhesség során is előfordul, ilyenkor a gyomorégés egyik fő okozója a megnövekedett has, mely nyomást gyakorol a gyomorra és a nyelőcsőre. A terhesség alatt fellépő gyomorégés másik kiváltó oka a megnövekedett hormontermelés, mely lassítja az emésztést.

A gyomorégés a helicobacter gyakori tünetei közé tartozik.

Mi segít a gyomorégés ellen?

Amennyiben a gyomorégés rendszeressé vált Önnél, érdemes fokozottan kerülni a gyomorégést kiváltó élelmiszerek fogyasztását. Javallott csökkenteni a sóbevitelt, kerülni a sós ételek, a tejtermékek és bizonyos gyümölcsök (elsősorban a citrusfélék) fogyasztását. Ajánlott továbbá jelentősen csökkenteni az alkoholfogyasztást, a szénsavas üvítők és a kávé fogyasztását is. Tanácsos előnyben részesíteni a könnyen emészthető, nem rántott ételeket.  Étkezés után 3 órán belül ajánlott nem lefeküdni. Étkezésnél ügyeljen rá, hogy kis adagokat fogyasszon, egyen lassan, az ételt jól rágja meg.

Gyomorégés során elsősegélyt nyújthat egy pohár meleg víz, de van, akinek egy marék mandula elfogyasztása segít.

A gyógyteák közül az ánizs és az édeskömény tea fogyasztása javasolt. Hatásos természetes készítmény még a hioszi masticha is.

 

Elsősegély egyenesen a természetből – a hioszi masticha

Természetes gyógymód az Ön gyomrának

Nagyanyáink arra vonatkozó házi praktikái és jótanácsai közül, hogy hogyan szüntessük meg a gyomorégést, nagyon sok ismert. Az, hogy kinek melyik tanács válik be ezek közül, teljes mértékben individuális. Gyakran úgy is tűnhet, mintha univerzális megoldás nem is létezne. Ez viszont már rég nem igaz! Nagyon hatásos segítséget nyújt a gyomorégést ellen a 100%ban természetes bázisú hioszi masticha.

A masticha egy 80 hatóanyagot tartalmazó gyanta, mely emésztési és bélrendszert érintő problémák során kerül alkalmazásra.  A masticha egy mellékhatások nélküli, természetes készítmény. A hioszi masticha segít a helicobacter pylori baktérium által okozott fertőzés esetén is, mely a gyomorégés egyik kiváltó oka lehet.

A masticha nyugtató és gyógyító hatással bír a gyomorkörnyezetre és javítja annak kondícióját.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.